Język włoski

0
122
Włochy- ciekawostki językowe

Szacunkowo liczba użytkowników języka włoskiego wynosi od 80 do 125 milionów ludzi. Jest to język urzędowy Włoch, Watykanu, San Marino oraz Szwajcarii. Posługują się nim również mieszkańcy francuskiej Korsyki oraz chorwacko-słoweńskiego półwyspu Istria, jest też oficjalnym językiem Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana z Jerozolimy, mającego swoją siedzibę na Malcie. Językiem włoskim operują mieszkańcy byłych kolonii włoskich, np. Albania, Etiopia, Somalia, a także emigranci włoscy, których największe skupiska znajdują się w Argentynie, Australii, USA i w Tunezji. Wpływy języka włoskiego sięgają także do Ameryki Południowej.

Włoski jest językiem silnie zróżnicowanym wewnętrznie pod względem dialektalnym. Najważniejsze dialekty włoskie to dialekt abruzyjski, emilijski, kalabryjski, kampański, lombardzki, mar chijski, rzymski, sardyński, sycylijski oraz wenecki. Współczesny ogólnonarodowy język włoski jest rozwinięciem dialektu toskańskiego, który został upowszechniony w XIII wieku za sprawą intelektualistów i literatów, m.in. Dantego, Francesca Petrarki oraz Giovanio Boccacciego.

W ofercie naszego biura znajduje się tłumaczenie polsko-włoskie i włosko-polskie, z uwzględnieniem odmian dialektalnych.

Oferowane przez nas tłumaczenia w zakresie języka włoskiego obejmują tłumaczenia ustne, tłumaczenia pisemne i tłumaczenia przysięgłe. Proponujemy również tłumaczenia tekstów specjalistycznych z rozmaitych dziedzin naukowych.

Naszym atutem jest wyspecjalizowana kadra ze stosownym przygotowaniem translatorskim oraz doświadczenie gromadzone latami. Poza profesjonalnym tłumaczeniem dbamy także o komfort naszych klientów i dostosowujemy się do ich indywidualnych wymagań oraz potrzeb.

Rate this post